Alkatek Çorap Fabrikasına Hoş Geldiniz. 35 Yılı Aşkın Tecrübeye Sahibiz..

Bebek Çorap

Çorap üretimi basit bir eskiz ve bu çizimin taslağa dönüşüp detaylanmasıyla başlar. Sonunda ayaklarımıza giydiğimiz rahat giysi olurlar. Çorap önemli olduğu için ana hammadesi çoğunlukla birinci kalite pamuk ipliğidir. Kavrayıcı özellikleri ve ayaklarla, ayakkabılarla daha uyumlu kullanılabilmesi, farklı iplik karışımları ve örgü tekniklerinin kullanılmasını gerektirir. Çünkü sağlık ayaklarda başlıyor. Bu nedenle çorap üreticisi olmak meziyet ve tecrübe gerektiren bir iş alanı.

Çorap üreticileri birbirleri arasında benzerlikler taşır. Benzerliklerse ince ayrıntılar üzerinde farklılık göstermeye başlar, iplik kadar ince detaylar! Detaylar tecrübeli bir üreticinin ellerinde fark yaratır. Alkatek bu detaylara saygı göstererek çorap üretimi yapar, memnuniyetiniz için.

Çocuk Çorap

Çorap örgü makinesi ne bir insan ne de sadece basit bir başlatma düğmesidir. Bu nedenle makinelerle çok sayıda çorap üretimi gerçekleştirmek özel alaka gerektirir. Makineler sadece çorap örerler. Fakat çoraplara en temel özelliklerini, esnekliği ve yumuşaklığı tecrübe katmaktadır. Çoraplar ayaklarımızı kavramalı ve ayakkabılarımızla birlikte rahatlık vermeli. Renkler ve desenler de çorap üretim sürecinde kaliteyi etkileyebilecek en önemli etken. Dikkat, kalite ve sistemli çalışma söz konusu olduğunda Alkatek dünya markaları için Türkiye’deki en önemli çorap üreticilerinden biri olmaktadır.

Çorap üretmek çeşitli adımlardan oluşur. Esneklik ve yumuşaklık özellikleri bulunması için en önemli başlangıç noktası kaliteli iplik. Bu iplikler çoğunlukla pamuk, bambu, polyester gibi hammaddelerden oluşur veya karışımlı ipliklerden. Daha sonra sırasıyla dikiş, yıkama-durulama, hijyen sağlama ve form verme prosedürüyle devam eder.

Bamboo Çorap

Yeni fikirler yeni tasarımları ortaya çıkarıyor. Farklı ihtiyaçlara cevap veren çorapların renkleri de desenleri de sonsuz. Alkatek dünya markalarına çorap örgü, konfeksiyon, çorap yıkama, forma ve boya makineleri ile binlerce farklı desenle ve kombinasyonla hizmet vermektedir. Fikirleriniz, tasarımlarınız ve özel markanız… Siparişleriniz bu renk ve desen karmaşasının içinde kaybolmasın. Alkatek Çorap uzun yılların tecrübesiyle ideal üretimi sizin için gerçekleştirebilir.

1
2
3
4
5